Ankieta

Zgodnie z przyjętymi założeniami strategii planujemy uruchomić kolejny moduł na platformie Prosta Giełda.
Który wg Was powinniśmy uruchomić w pierwszej kolejności?


Platforma umożliwiająca zakup oraz wtórny obrót zakupionym złotem (sztabki 1g-100g, monety), srebrem (sztabki 100g-1000g, monety). Użytkownicy nabywając aktywa mogą zlecić ich depozyt oraz dokonywać transakcji kupna/sprzedaży na platformie między sobą lub odebrać zakupione aktywo w jednym z punktów stacjonarnych rozmieszczonych w całym kraju.
Moduł zostanie uruchomiony wraz z wiodącym na polskim rynku dystrybutorem złota, srebra, oraz diamentów.


Platforma umożliwiająca społecznościowe pożyczki. W celu dywersyfikacji ryzyka użytkownicy, którzy chcą zainwestować swoje środku (nawet 100 zł) pożyczają je wielu użytkownikom, aby zmniejszyć ryzyko związane z niewypłacalnością któregoś z pożyczkobiorców. Każda pożyczka jest zabezpieczona eWekslem w technologii blockchain. Odsetki od zainwestowanych kwot są wypłacane co miesiąc. Dodatkowym atutem jest możliwość odsprzedania udzielonych pożyczek innym użytkownikom (wtórny obrót wierzytelnościami).


Masz pomysł na projekt i chcesz pozyskać środki na jego sfinansowanie ? To właśnie moduł dla ciebie. Każdy pomysł, który jest innowacyjny, materializujemy i dzielimy na 1 000 000 części, które następnie możesz sprzedać swoim inwestorom. To ile pozyskasz na swój projekt, zależy tylko od ciebie i innowacyjności Twojego projektu.. Projekty mogą być czysto biznesowe, a po ich zrealizowaniu będziesz dzielił się wypracowanym zyskiem lub nonprofit np. szukasz finansowania na swój projekt ekologiczny, bo chcesz zmienić świat na lepszy.